0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Сојот Омикрон бил присутен во Нигерија уште во октомври

Во Нигерија е потврден првиот случај на сојот Омикрон на коронавирусот кај двајца патници кои пристигнале од Јужноафриканската Република минатата недела, соопшти денеска нигерискиот Центар за контрола на заразни болести на таа земја

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close