0_Македонија.ПорталОпштество

Сочувство од Маричиќ за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Министерот за правда Бојан Маричиќ изрази сочувство до семејствата и блиските на починатите во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, а на повредените им посака брзо закрепнување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close