0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Социјалдемократот Олаф Шолц стана нов канцелар на Германија

Олаф Шолц од Социјалдемократите е именуван за деветти канцелар на Германија на кратка церемонија во претседателската палата во Берлин, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close