БалканДописници Свет

Социолозите во Бугарија очекуваат зголемен интерес за претседателските и парламентарните избори

Андреј Рајчев и Геновева Петрова за БНТ изјавија дека веруваат оти гласачите во Бугарија не сакаат повторени избори и дека ќе се формира редовна влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close