0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Сопственикот на Стеауа најави изградба на најголем стадион во Европа

Контроверзниот сопственик на романскиот прволигаш ФЦСБ, поранешна Стеауа, Георги Бекали, изјави оти сака да изгради стадион со капацитет од 100.000 седишта, што би бил најголем на Балканот, но и во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close