0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталСостојба на патиштата

Сообраќајот умерен по наместа влажни коловози, слаб снег на Ѓавато, Крива Паланка и Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. Снег со слаб интензитет врне во Ѓавато, Крива Паланка и Попова Шапка. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close