0_Македонија.ПорталОпштество

Сообраќајот умерен, нема подолги задржувања на граничните премини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Back to top button
Close
Close