0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози, на Плетвар укината забраната за сообраќај за товарни возила

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на планинските превои со наместа остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонијапат. Од 20:00 часот е укината забрана за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close