0_Македонија.ПорталСостојба на патиштата

Сообраќајот се одвива по влажни коловози, на патот Тетово – Попова Шапка има остатоци од кашест снег

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. На патниот правец Тетово - Попова Шапка има остатоци од кашест снег по интервенција на екипите на ЈП Македонија Пат, соопшти Автомото сојузот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close