0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Сообраќајот по влажни коловози, поради ниските утрински температури можна појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта утринава се одвива по влажни коловози, со остатоци на кашест снег на коловозот на некои повисоки места. Поради ниските утрински температури можна е појава и на голомразица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close