0_Македонија.ПорталОпштество

Сообраќајот по влажни коловози, останува забраната за камиони на патот Тетово-Попова Шапка

Се уште е во сила забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка, што беше воведена завчера во 22 часот,  а за останатите видови возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close