0_Македонија.ПорталОпштество

Сообраќајот непречено по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, информира АМСМ.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close