СкопјеХроникаХроника.Портал

Сообраќајната полиција во Скопје изрече 163 казни за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот денпродолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, односно на територијата на град Скопје, вчера изречени се вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24, 15 санкции за возење без возачка дозвола, шест за возење под дејство на алкохол.

Back to top button
Close
Close