0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

Сончево со умерена облачност, во западните делови со услови за локален дожд

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close