0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Сончево со ниски утрински температури

Сончево време со ниски утрински температури ќе преовладува денеска во земјава. На повеќе места утринските температури ќе бидат под нулата и ќе има услови за слаба магла по одделни котлини.  Во текот на денот ќе биде сончево и ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од -4 до 3, а максималната од 13 до 17 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close