0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Како што соопштија од УХМР, попладне ќе има ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 37 степени. УВ индексот ќе достигне 8.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close