0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакет

Сончево и топло, попладне со умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло, а попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close