0_Web_Актуелно0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

Сончево и топло, попладне можен пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 8.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close