0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

Сончево и ветровито со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 36 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 8.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close