0_Web_АктуелноДописници МКДИнтервјуКултураКултура.Портал

Соклевски за МИА:Пандемијата го забави ритамот на фоклорните друштва и ансамбли

Пандемијата го забави и влијае врз ритамот на фолклорните друштва и ансамбли, првите месеци од пандемијата ја задушија иницијативноста и креативноста, и за жал опасноста демнее до состојба на исчезнување на некои културно уметнички друштва, вели во интервју за МИА м-р Валентин Соклевски, етнолог и истражувач од Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close