БалканСвет.Слајдер

Совет на Европа: Хрватската полиција тепала мигранти, праќала кучиња по нив

Европскиот комитет за спречување на тортура, нечовечко или понижувачко постапување или казнување (ЦПТ) на Советот на Европа ја прозва Хрватска за тешка злоупотреба на мигрантите од страна на полицијата и тешкотии и опструкции во соработката поврзана со постапување кон мигрантите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close