БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Советот на НБ донесе одлука за дополнителни промени кај инструментот задолжителна резерва заради стимулирање на денарското штедење

Народната банка соопшти дека нејзиниот Совет на својата редовна седница донел одлука за натамошно раздвојување на стапките на задолжителна резерва од валутен аспект, заради стимулирање на штедењето во домашна валута.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close