0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Советот на ЕУ за Украина: Европската безбедност е неделива

Во своите заклучоци, Советот ги осудува континуираните агресивни дејствија и закани на Русија кон Украина и ја повикува Русија на деескалација, да се придржува до меѓународното право и да се вклучи конструктивно во дијалог преку воспоставените меѓународни механизми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close