0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Советот на амбасадори ја поздравува силната поддршка на САД за брза евроинтеграција на земјава

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на Стејт Департментот на САД, за стабилизирање на безбедносните состојби на Западен Балкан и забрзување на евроинтеграциските процеси преку именување на Габриел Ескобар, заменик-помошник државен секретар за Европа и Евроазија за специјален пратеник на САД за Западен Балкан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close