БизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Советот на ААВМУ донесе 12 јавни опомени на радиодифузерите за непочитување на одредбите од ЗААВМУ

Во вториот квартал од 2022 година, Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги заради констатирани непочитувања на радиодифузерите на одредбите од Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и Законот за медиуми, донесе 12 решениja за преземање мерка-јавна опомена, информираше денеска директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close