ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Совети од словачката полиција до жените: Не испраќајте мешани сексуални сигнали

Полицијата на Словачка во препораките за спречување на силување наведува дека жената треба да избегнува мрачни места по заоѓањето на сонцето, како и забави со алкохол и наркотици, кои можат да „предизвикаат насилно однесување“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close