Општество

Во Комисијата за финансирање и буџет не помина амандманот за покачување на платите во јавниот сектор, ССМ продолжува со протестите

Собраниската Комисија за финансирање и буџет на денешната седница го одби предлогот за линерално покачување на платите во јавниот сектор, а од Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) побараа оставка од пратениците кои гласаа против предлогот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close