0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Собранието расправа по интерпелацијата за Талат Џафери

Во Собранието попладнево продолжи расправата по интерпелацијата за работата на претседателот на Собранието Талат Џафери, поднесена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. За збор се пријавени вкупно 41 пратеник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close