0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието одржа седум пленарни седници

Во Собранието денеска се одржаа седум пленарни седници и тоа: 75-та, 54-та, 69-та, 73-та, 71-ва, 39-та и 47-ма. За шест од нив, пратениците гласаа по предлог-закони за кои беше завршена расправата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close