Дописници СветЕвропа

Собранието на Франција го усвои предлог-законот со кој се воведува пропусницата за вакцинација

Националното собрание на Франција го усвои предлог-законот со кој се воведува пропусница за вакцинација. Текстот беше усвоен во текот на ноќта со 215 гласа „за“, 58 „против“ и 7 воздржани. Опозицијата од левицата планира  две различни жалби до Уставниот совет за некои одредби од законот, кои ќе го одложат објавувањето за неколку дена, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close