ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Собири на демонстранти во Лондон пред Самитот за климата

Демонстранти почнаа да се собираат во срцето на историскиот финансиски кварт на Лондон за да лобираат против употребата на фосилни горива пред почетокот на климатскиот самит на Обединетите нации (ОН) во Глазгов, Шкотска, пренесува Радио Слободна Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close