БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

СНСД: Додик ќе се трка за претседател на РС, Цвијановиќ за членка на претседателството на БиХ

Ние мораме на нашите луѓе да им дадеме безбедност за РС, силна и стабилна, засега во рамките на БиХ, рече Додик, најавувајќи продолжување на политиката на преземање на овластувањата на ентитетот од државата и зајакнување на односите со Русија и со Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close