БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Снежната бура создаде проблеми во Атина, апел до граѓаните да избегнуваат непотребни движења

Предупредување за многу интензивни врнежи од снег во следните часови во вашиот регион, избегнувајте секакви непотребни движења,  е пораката што претпладнево ја добија жителите на Атика, поширокиот регион на Атина, поради снежната бура што создаде проблеми на повеќе булевари, прекин во јавниот сообраќај и ги затвори училиштата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close