0_Спорт.ПорталФудбал

Смртни закани кон претседателот на Фудбалската федерација на БиХ

Бројни закани за убиство се упатени кон претседателот на Фудбалската федерација на БиХ, Вицо Зељковиќ, откако беа изречени строги казни за прволигашот Вележ од Мостар поради прекинатиот првенствен натпревар против Борац Бања Лука и палењето на автомобилот на главниот судија на дуелот одигран во вторникот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close