0_Магазин.ПорталЗанимливости

Смислата за хумор се развива во првиот месец од животот

Бебињата уживаат во хуморот заснован на различни активности, како - скокоткање, сокривање и покажување, кривење на лицето и зборување со „чуден глас“... Социјализацијата е клучна за развивање смисла за хумор, а помага и во подобрување на другите мозочни вештини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close