БалканСвет.Слајдер

Словенија губи до 3,5 милијарди евра годишно поради корупција

Словенија губи до 3,5 милијарди евра годишно поради корупција, изјави Роберт Шуми, претседател на Комисијата за спречување на корупцијата, во пресрет на Меѓународниот ден за борба против корупцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close