0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Словенечки Уставен суд: Вакцинацијата нема да биде задолжителна

Словенечкиот Уставен суд денеска утврди дека владината уредба со која се воведува задолжителна вакцинација за државните службеници, не е согласно Уставот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close