БалканДописници Свет

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска во Косово

Пахор ќе ги посети и словенечките војници во рамки на мисијата на НАТО во Косово, КФОР, а ќе се сретне и со командантот на таа мисија, Ференц Кајари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close