БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Словенечката опозиција потпиша договор за постизборна коалиција

Лидерите на четирите словенечки опозициски партии денеска потпишаа договор со кој се обврзуваат дека ќе формираат коалициска влада по парламентарните избори, предвидени за првата половина на следната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close