0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Словенецот Глиха привремено решение на клупата на Косово

Словенечкиот фудбалски стратег и поранешен репрезентативец Примож Глиха ќе го предводи Косово на следните два натпревари идниот месец, против Грција во рамки на мундијалските квалификации и пријателскиот дуел порив Јордан, објавија денеска медиумите во Љубљана

Back to top button
Close
Close