0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Слободните руски медиуми од егзил во Летонија му даваат отпор на Кремљ

-Оние кои ги контролираат информациите ја контролираат ситуацијата, вели Тихон Џадко, главниот уредник на независниот руски ТВ канал „Дожд“, чие седиште сега е во Рига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close