0_Македонија.ПорталОпштество

„Сликни го твојот глас!“ – повик за фотостории на ССНМ и ЗНМ

Целта на повикот за фото-стории е преку слика и порака да се прикаже како е да се биде жена и новинарка / медиумски работник во Македонија и проблемите (највпечатливите примери) поврзани со безбедноста и работничките права со кои се соочиле (или сеуште се соочуваат) новинарките, уредничките, жените главни уредници и жените сопственици на медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close