СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Следната средба на соседните земји на Авганистан ќе се одржи во 2022 година во Кина

Учесниците на состанокот на земјите-соседи на Авганистан во Техеран се договорија третата средба во овој формат да се одржи во 2022 година во Кина. Ова се наведува во завршното соопштение објавено од прес-службата на иранското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close