БалканБизнис

Следната година ќе се знае кога Хрватска ќе го воведе еврото

Гувернерот на Хрватската национална банка Борис Вујчиќ изјави денеска дека точниот датум за воведување на еврото во државата ќе се знае дури следната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close