Политички партии

Славески: Мерката за замрзнување на производите е задоцнета, потребно беше брза реакција, а не навестување

Во вечерашното гостување на Телевизија 24 во дебатната емисија „Отворено“ членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески во однос на замрзнувањето на цените на производите и ценовните зголемувања, тој истакна дека мерката е задоцнета и доколку се сакаше спроведување на замрзнувањето на производи потребно беше да се реагира побрзо, а не да се навестува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close