0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

СКСЗМ бара институциите да постигнат договор со Косово околу транспортот на стоки и услуги

Според СКСЗМ, изрекувањето на казните за превозниците од Република Северна Македонија се должи на немање договор меѓу двете влади.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close