0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Скринингот за Ковид-19 во училиштата не откри ниту еден позитивен случај меѓу учениците

Продолжува скринингот за Ковид-19 во основните и средните училишта, а досега не е откриен ниту еден позитивен случај. Од почеток на пандемијата досега во државата од Ковид-19 починале над 7.000 граѓани. Ревакцинирани се 46 отсто од полнолетната популација, а во битката против Ковид-19, Министерството за здравство ќе го набави и лекот „Молнупиравир“.

Back to top button
Close
Close