0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Скопје, Тетово, Куманово и Охрид со најмногу активни ковид-случаи

Бројот на новозаразени со Ковид-19 во државава се намалува, но се зголемуваат смртните случаи, како последица на компликации од вирусот. Најпогодени се невакцинираните граѓани, велат надлежните и постојано апелираат на што помасовна имунизација. Истовремено уверуваат дека е стабилна состојбата со Ковид-19 и во основните и средните училишта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close