0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Скопје нема да прифати поинакво решение за македонскиот јазик, тој треба да стане еден од службените на ЕУ, се наведува во Унилатералната изјава

Северна Македонија нема да прифати да разговара за поинакво решение за македонскиот јазик, тој треба да стане еден од службените јазици на Европската Унија, се наведува во Унилатералната изјава на Република Северна Македонија, која ќе биде приложена кон записникот од првата политичка Меѓувладина конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close