ХроникаХроника.Портал

Скопјанка осомничена за шест тешки кражби

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 35-годишна скопјанка осомничена за шест кривични дела – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 3 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close